06 13320892 info@magazijn076.nl

Prikkelplanner van Structuurjunkie x Toeps

Dé planner tegen mentale overprikkeling! Cynthia Schultz (Structuurjunkie) en Bianca Toeps (Maar je ziet er helemaal niet autistisch uit) zijn een samenwerking aangegaan om een agenda te ontwikkelen die bij uitstek geschikt is voor mensen die prikkelgevoelig zijn: rustig, overzichtelijk, behapbaar en met een focus op het voorkomen van overprikkeling.

Met de planningsexpertise van Cynthia Schultz en de persoonlijke ervaringen van Bianca Toeps is een geheel nieuw concept opgezet. Deze ongedateerde planner op A4-formaat biedt veel handvaten om een weekplanning te maken, en die daarna uit te werken in een gedetailleerd dagoverzicht, inclusief tool om mentale belasting te monitoren.

De planner bevat tips van Cynthia en Bianca om zelf voldoende rust in te bouwen. Op de ingestoken boekenlegger vind je een korte checklist om te bepalen welke taken je echt in je agenda wilt zetten en welke je aan je voorbij kunt laten gaan. Verder is er per taak een ‘prikkelscore’ bij te houden: van tevoren in te schatten en na afloop te evalueren, en is er per week ruimte om een maaltijdplanning bij te houden. De agenda heeft een rustige opmaak om overprikkeling te voorkomen.

De auteurs bieden ook een gratis korte cursus aan voor iedereen die zo snel en optimaal mogelijk gebruik wil maken van de prikkelplanner.

Veelgestelde vragen over de prikkelplanner beantwoord:

Voor welke leeftijd is het boek geschikt?

De planner is geschikt voor jongeren en volwassenen vanaf ongeveer 16 jaar, en in het bijzonder voor mensen die behoefte hebben aan structuur, rust en overzicht in hun dagelijks leven.

Wat is het doel van deze planner?

De Prikkelplanner helpt je om je dagen overzichtelijk in te delen, rekening houdend met je energie, prikkelverwerking en rustmomenten. Het is speciaal ontworpen voor mensen die snel overprikkeld raken of neurodivergent zijn, zoals bij ADHD, autisme of HSP.

Hoe verschilt deze planner van een gewone agenda?

De Prikkelplanner biedt naast ruimte voor afspraken ook invulvelden voor prikkelbelasting, energielevels, rustmomenten en reflectie. Het is dus meer dan een agenda: het is een hulpmiddel voor zelfzorg en bewust leven.

Kan ik de planner gebruiken in combinatie met andere Structuurjunkie-producten?

Ja, de planner sluit qua stijl en aanpak goed aan bij andere Structuurjunkie-producten, maar is volledig zelfstandig te gebruiken. Je hoeft geen eerdere planners of methodes te kennen om ermee aan de slag te gaan.

De “Prikkelplanner’ van Structuurjunkie en Toeps verscheen in september 2025 bij uitgeverij Blossom Books.

 

www.blossombooks.nl/product/structuurjunkie-x-toeps-prikkelplanner